Első Magyar Flipperklub Fórum
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.
2024. április 30. - 01:43:10

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Keresés:     Részletes kereső
Hungarian Pinball Open & Arcadia kiállítás -  2016 November 18-20.

http://www.flipperklub.hu/forum/index.php?topic=18252.0

51497 Hozzászólás 1421 Témában írta 495 Felhasználó
Legújabb tag: netchan
* Főoldal Súgó Bejelentkezés Regisztráció
Első Magyar Flipperklub Fórum  |  Általános  |  Kötetlen beszélgetés  |  Topic: Flipper ill. játékgépek otthoni tartása és a törvény « előző következő »
Oldalak: [1] 2 Le Nyomtatás
Szerző Téma: Flipper ill. játékgépek otthoni tartása és a törvény  (Megtekintve 31358 alkalommal)
Goodfella
Extra Ball
*
Offline Offline

Hozzászólások: 640



E-mail
« Dátum: 2014. január 31. - 17:29:34 »

Jogi segítség kellene. Mennyire vtok tisztában miféle jogi előírásai vannak a gépek tartásának, vásárlásának és eladásának?
Ugyanis már napok óta keresnek a vámosok, csak éppen nem sűrűn vok otthon, így eddig nem értek el.
A gépek miatt akarnak velem beszélni, mint megtudtam a polgármestertől. Jó eséllyel van egy jóakaróm (ca. 250 lakosú falu).
Én úgy tudom, mivel semmiféle papír, adásvételi szerződés nem készül, semmiféle adózási ill. hatóság felé beszámolási kötelezettségem nincs, semmien szinten nem vok felelősségre vonható csak azért, mert a lakásomban x számú flipper, vagy nyerőgép, ill. pókerasztal áll ill. ezeknek vaterás eladása után sem kell adóznom vagy bárkinek is bejelenteni a tranzakciót.
Vt már vki ien helyzetben? Mert én ienről még nem is hallottam, h vkire (magánszemélyre) rámentek vna flipper miatt. Mi a sz@r ez?!
Előre is köszi a válaszokat.
Naplózva

29 / 3 / 3 / 1 (-55)
SuMickey
Extra Ball is lit
*
Offline Offline

Hozzászólások: 201



WWW E-mail
« Válasz #1 Dátum: 2014. január 31. - 20:50:44 »

Én úgy tudom - és ezt most egy vámos barátomtól is megkérdeztem - , hogy a veterás kereskedelemnek van egy limite, ami fölött vizsgálódik a NAV hogy beadóztál-e az innen befolyt jövedelmed után. Ez a limit 600.000 Ft. Elszámoltathatnak, hogy honnan vannak a gépek amiket eladtál a vaterán és ezt a jövedelmedet (profitot, ha volt) szerepeltetted-e az adóbevallásodban.
Az ellenőrzés ha azért megy, hogy megvizsgálja, hogy"zugjátéktermet" üzemeltetsz-e, akkor az azért van mert valóban van egy "jóakaród"! Minden lakossági bejelentést kötelező kivizsgálnia a NAV-nak, még a legnagyobb marhaságokat is!
Ha nem volt jelentős bevételed a gépeladásokból (ha igaz, akkor max. 200.000 Ft. tiszta profit) és nem üzemeltetsz játéktermet illegálisan, akkor nincs mitől tartanod!
Naplózva

SuMickey Alvilága: Judge Dredd - F1 Grand Prix - Terminator 2 - Star Wars (DE) - Indiana Jones (W) - Creature from the Black Lagoon

http://www.pinballowners.com/sumickey
SOKOL
Jackpot
*
Offline Offline

Hozzászólások: 909



E-mail
« Válasz #2 Dátum: 2014. február 01. - 22:31:29 »

Ha ők keresnek, az a jobbik eset.
A bejelentés valóságtartalmát kell ellenőrizniük.
Megnézik, tényleg vannak-e nyerőgépek, megnézik a körülményeket, hogy valóban "zugjátékteremként" üzemel-e.
Megpróbálnak "tetten érni", ellenőrzik, hogy az ott játszók tényleg mind az "unokatestvéreid-e".
Pár munkaidős próbálkozás után este is meg fognak látogatni.
Javaslom, hogy ne legyen ott sok apró- és papírpénz, feljegyzések, matematika-összeadás gyakorló füzetek.
Írni fognak egy jegyzőkönyvet, aláíratják veled.

Magánemberként magánlakásban -tulajdonosként vagy bérlőként- korlátlan számú flippert, játékgépet tarthatsz.
Sem flipper, sem nyerőgép tárolására nincsenek törvények, jogszabályok.
Ha esetleg a közvetlen szomszédban vendéglátóipari egység van, akkor már rázósabb, meggyőzőbben kell magyarázkodnod...

Ez még nem adóhatósági vizsgálat, véleményem szerint nem is valószínű, hogy így folytatódna.
Meg fogják kérdezni, hol-mikor vetted a gépeket, majd ha esetleg sokallják a db-számot, akkor Vaterától kérnek be adatokat.
Utána előkerülhetnek az szja bevallásaid kb 10 évre visszamenően.
Ezután dől el, hogy kapsz-e egy A4-es borítékot...
Kicsi az esélye...
Ha rám hallgatsz, ezután mindenkinek köszönj a faluban, ha az utcán sétálsz...  :banana-gun:
« Utoljára szerkesztve: 2014. február 01. - 22:50:23 írta SOKOL » Naplózva

Tyutyu
Special
*
Offline Offline

Hozzászólások: 2341


Dr. Zaccaria


WWW E-mail
« Válasz #3 Dátum: 2014. február 02. - 08:29:40 »

Utána előkerülhetnek az szja bevallásaid kb 10 évre visszamenően.

Nem csak 5 évig vizsgálódhatnak ? Utána elévül ... nem ?
Naplózva




"A Zaccaria név megint szép lesz, méltó régi nagy híréhez !"
Goodfella
Extra Ball
*
Offline Offline

Hozzászólások: 640



E-mail
« Válasz #4 Dátum: 2014. február 02. - 10:36:13 »

SuMickey, Sokol, köszönöm az infókat! Ezek alapján semmien szintű félnivalóm nincs.
Naplózva

29 / 3 / 3 / 1 (-55)
Angyalpor
Extra Ball
*
Offline Offline

Hozzászólások: 515


E-mail
« Válasz #5 Dátum: 2014. február 02. - 13:33:40 »

Azért ez vicc.
Nézni kell, mikor áll meg a nagy Volga a ház előtt? :S
Naplózva
nylonmajom
Ball 3 locked
*
Offline Offline

Hozzászólások: 158


E-mail
« Válasz #6 Dátum: 2014. február 02. - 14:15:56 »

Nekem is ez jutott eszembe,sőt lassan minden kormányzati és állami megmozdulás visszaidézi az általuk átkosnak nevezett rendszer jellemzőit.

Amúgy hiányolom Snakeimp hozzászólását,az lenne megnyugtató.
Naplózva

Tegnap szép volt,ma csak ringyó....
Joker
Extra Ball is lit
*
Offline Offline

Hozzászólások: 269



WWW E-mail
« Válasz #7 Dátum: 2014. február 02. - 20:59:30 »

Utána előkerülhetnek az szja bevallásaid kb 10 évre visszamenően.

Nem csak 5 évig vizsgálódhatnak ? Utána elévül ... nem ?

A kisemberek ügyei nem évülnek el soha, a nagyoké gyakorlatilag azonnal, és nem akarok politizálni  :box:
Naplózva

Bally - Pool Sharks, Williams - STTNG, Williams - StarWars Episode 1 - Revenge From Mars, Bally - Corvette, Bally - World Cup Soccer, Williams - Getaway
feherzs
Extra Ball
*
Offline Offline

Hozzászólások: 510



E-mail
« Válasz #8 Dátum: 2014. február 02. - 21:20:08 »

Hát igen! Igazatok van! Ez azért már durva! Kíváncsi vagyok mi lessz a végkifejlet... Azért szorítok!
Egyébként durva módon megfigyelnek mindenkit, hogy hol mikor mennyit ad-vesz! Még az ebay-t is nézi az apeh...
Naplózva

"De mindig azt mondtam, hogy a flipper vissza fog térni."
/Steve Kordek/
kukker76
Ball 1 locked
*
Offline Offline

Hozzászólások: 35


kukker76


E-mail
« Válasz #9 Dátum: 2014. február 02. - 22:23:09 »

Sajnos a Birkákból sosem fogyunk ki ,

Sokan bele sem gondolnak abba hogy nem kis munkába került összehozni egy ilyen frankó kis "lockdownbar-t"  az a tapló fejű jóakaró biztos nem volt ott a falvakaráskor festéskor, , ,

Csak ilyenkor amikor sárgulni tud az irígységtől .

Utószóként csak annyit mondok  : Kedved sose szegje eme barmok primitívsége, hanem örülj neki hogy a faludban csak neked van egy ilyen "Egyedülálló" a gyüjteményed !  :tenoutoften:
Naplózva
emfkfan
Super jackpot
*
Offline Offline

Hozzászólások: 1815


amatör flipper függő


WWW E-mail
« Válasz #10 Dátum: 2014. február 02. - 23:52:28 »

Utána előkerülhetnek az szja bevallásaid kb 10 évre visszamenően.

Nem csak 5 évig vizsgálódhatnak ? Utána elévül ... nem ?

szigoríítottak rajta, nem évül el én mígy tudom  :S
Naplózva

https://soundcloud.com/zogan/metallica-master-of-puppets

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. (Woody Allen)
Ramp
Special
*
Offline Offline

Hozzászólások: 2137



E-mail
« Válasz #11 Dátum: 2014. február 03. - 09:21:54 »

Én emfkfannak hiszek kizárólag szerintem naprakész az adótörvényekben(is).
Naplózva

Pinball is Dead
Tyutyu
Special
*
Offline Offline

Hozzászólások: 2341


Dr. Zaccaria


WWW E-mail
« Válasz #12 Dátum: 2014. február 03. - 09:35:46 »

Én emfkfannak hiszek kizárólag szerintem naprakész az adótörvényekben(is).

 ;D
 ;D
 ;D

 ;D
Naplózva




"A Zaccaria név megint szép lesz, méltó régi nagy híréhez !"
emfkfan
Super jackpot
*
Offline Offline

Hozzászólások: 1815


amatör flipper függő


WWW E-mail
« Válasz #13 Dátum: 2014. február 03. - 19:48:55 »

Én emfkfannak hiszek kizárólag szerintem naprakész az adótörvényekben(is).

egy a baj evvel sanyikám ,hogy ha téged feljelentene az apeh a vizsgálat után akkor az már a btk nem apehtörvény.

2: ha elolvasnád mégegyszer akkor úgy írtam hogy nem vagyok benne biztos   de azért trollkodj még bele.
Naplózva

https://soundcloud.com/zogan/metallica-master-of-puppets

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. (Woody Allen)
Ramp
Special
*
Offline Offline

Hozzászólások: 2137



E-mail
« Válasz #14 Dátum: 2014. február 03. - 20:05:44 »

apehtörvény értem én!Mi a gáz Laci?Mondtam hogy a te válaszod a legszimpibb!
Naplózva

Pinball is Dead
vpety
Jackpot
*
Offline Offline

Hozzászólások: 1109

Pinball fanatic


E-mail
« Válasz #15 Dátum: 2014. február 04. - 09:28:00 »

Szerintem valószínű hogy nemigen az, de ebben azért nem vagyok 100% biztos inkább 50%....elviekben, ha nem tévedek, igaz erre is megvan az esély, amit inkább nem latolgatnék.
Egyvalamiben vagyok határozott, és az a "talán" tartalma az állításnak. Az meg hogy végül is micsoda, kiderül (vagy nem).
Remélem megnyugtatott a válaszom.
Naplózva

"It will never work!"
hokuszpk
Adminisztrátor
Super jackpot
*
Offline Offline

Hozzászólások: 1537


the big hóhányó


E-mail
« Válasz #16 Dátum: 2014. február 04. - 10:04:02 »

VPety gyanúm szerint jelessel végezhettél a jogi karon.
Naplózva

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!
Angyalpor
Extra Ball
*
Offline Offline

Hozzászólások: 515


E-mail
« Válasz #17 Dátum: 2014. február 04. - 13:58:17 »

No, a trollokon túl mi van az üggyel, meglátogattak, lecsuktak, elástad őket, mittudomén?
Vagy alkut kötöttetek, és felnyomtál 10másik fórumozót? :D :D :D
Naplózva
Goodfella
Extra Ball
*
Offline Offline

Hozzászólások: 640



E-mail
« Válasz #18 Dátum: 2014. február 04. - 14:35:05 »

No, a trollokon túl mi van az üggyel, meglátogattak, lecsuktak, elástad őket, mittudomén?
Vagy alkut kötöttetek, és felnyomtál 10másik fórumozót? :D :D :D
Csak 5 ember kellett nekik, így az unszimpatikus, beröfögő offolók elérhetőségeit adtam meg.  ;D
Am eddig semmi. Engem a mai napig nem kerestek se szmélyesen, se telefonon.
Naplózva

29 / 3 / 3 / 1 (-55)
nylonmajom
Ball 3 locked
*
Offline Offline

Hozzászólások: 158


E-mail
« Válasz #19 Dátum: 2014. február 04. - 15:48:15 »

Termet nézted,a gépek megvannak még?
Naplózva

Tegnap szép volt,ma csak ringyó....
Tyutyu
Special
*
Offline Offline

Hozzászólások: 2341


Dr. Zaccaria


WWW E-mail
« Válasz #20 Dátum: 2014. február 04. - 16:21:06 »

Engem a mai napig nem kerestek se szmélyesen, se telefonon.

Na majd hajnal 3-kor ...
Naplózva




"A Zaccaria név megint szép lesz, méltó régi nagy híréhez !"
Angyalpor
Extra Ball
*
Offline Offline

Hozzászólások: 515


E-mail
« Válasz #21 Dátum: 2014. február 04. - 17:46:31 »

Akkor hogyan kerestek meg eloszor? :-)
Naplózva
Goodfella
Extra Ball
*
Offline Offline

Hozzászólások: 640



E-mail
« Válasz #22 Dátum: 2014. február 05. - 12:27:52 »

Akkor hogyan kerestek meg eloszor? :-)
A történet lényege a következő: egy idegen kocsi 2 napon keresztül több alkalommal furikázott a faluba'.
Ez ugye kevés lakosú, kevésbé frekventált helyen fekvő településeken szemet szúr, így felírták a rendszámát, majd szóltak a polgármesternek, h szóljon a hatóságoknak, h nyomozzák le az autót. Ő pedig azt az infót kapta, h a kocsi a NAV - é és a kocsmát keresik Karakón. A polgármester mondta, h nincs nálunk kocsma, erre elkezdtek a vonal túlvégén érdeklődni, megadva az én címemet, h ezen a helyen nyerőgépek és játékgépek vannak és bejelentést kaptak, h itt folyamatos éjszakai élet és játék van. Persze ez az állítás sem fedi a valóságot.
Állítólag már vtak a házamnál, csak nem tudtak bemenni, mert éppen nem vt otthon senki. Egyelőre ennyi a sztori, ha fejlemény van, tudósítani fogok róla. Hogy ez most egy karakói jóakaróm, vagy facebookos "ismerős", vagy a hirdetésem keltette fel vki figyelmét (flippert keresek), azt nem tudom megmondani, de tanácsként mondom, h óvatosan "reklámozzátok", h flipperekkel foglalatoskodtok szabadidőtökben. Mondjuk városokban pont lesz.rja mki, h mit csinálsz, de egy putris faluban ez is nagyobb figyelmet kelt. Lehet h nincs belőle egyelőre semmi, lehet h nem is lesz - legalábbis remélem -, de ez már épp elég, h a címem és a nevem már a NAV - nál figyel.
Ennyi erővel mkit lecsekkolhatnának, aki bélyeget, képregényt, festményt vagy kvarcjátékokat gyűjt, mert azokra sincs semmiféle törvényi szabályozás az otthoni tartásukat illetően.
Azt nem értem, h miért nem keresnek telefonon vagy levélben? Mi ez a furikázgatás több napon keresztül? Vagy egyből a tettenéréssel kezdenek? Lehet h különösebb joguk sincs egyelőre bejönni a lakásba?
Naplózva

29 / 3 / 3 / 1 (-55)
nylonmajom
Ball 3 locked
*
Offline Offline

Hozzászólások: 158


E-mail
« Válasz #23 Dátum: 2014. február 05. - 15:20:42 »

Nav-os alkalmazottak is kereshetnek flippert vételi szándékkal,csak nekik nem kell éjjel csengetni,hogy biztos az övék legyen.Hirdetés előtt érdeklődnek,és nagyon jó érveket tudnak felsorakoztatni,hogy el is add amelyiket kiszemelték.
Naplózva

Tegnap szép volt,ma csak ringyó....
Angyalpor
Extra Ball
*
Offline Offline

Hozzászólások: 515


E-mail
« Válasz #24 Dátum: 2014. február 05. - 15:23:19 »

Ez a kocsival keresgeles meg betegebb, mint gondoltam. Azt hittem, csak becsengettek...
Komolyan szanalmas, hogy itt tartunk.
Naplózva
SuMickey
Extra Ball is lit
*
Offline Offline

Hozzászólások: 201



WWW E-mail
« Válasz #25 Dátum: 2014. február 05. - 17:57:49 »

Félig idevágó a sztorim, de azért megosztom!

Évekkel ezelőtt volt egy internetes, LAN party-s "játéktermem", úgy is fogalmazhatunk hogy internet kávézó, de akkor, amikor ezt üzemeltettem, még nem voltak ilyenek.
Szóval 7-8 (akkor) komolyabb PC-n, hálózatban és interneten keresztül folyt az öldöklés, stratégia stb., hivatalosan (cégszerüen) üzemelve.

A sok lakótelepi kölyköt a "vízvezetékszerelő" bácsit váró ledér anyukák napközben nálam támasztották le - nehogy megsérüljön a csőfogótól, vagy nemtom  ;) - óradíj ellenében.
Plusz PC szervíz, stb. Záróra után pedig a haverokkal pizzarendelés, sörözés, játék akár reggelig.  ;D Egy 25ezres kisvárosban ez akkoriban elég nagy szám volt és beindult az üzlet.
Éééés nekem is lett egy "jóakaróm"!  :tuz

Mit ád Isten kopogtatott egyik nap a VÁM, hogy "zug-italkimérést" üzemeltetek!!! Rövid vizsgálódás és egy még rövidebb jegyzőkönyv elkészítése után csalódottan távoztak,
majdhogynem átadva a kilincset a "szoftver-rendőrség" munkatársainak, akiket az APEH követett. Olyan szinten rám szálltak a hatóságok, hogy az üzletsoron, ahol működtem,
csak az én üzletem előtt lett forgalom elől elzárt terület felfestve az úttestre! ... ez nem vicc, tényleg!

Hála a Tervezőnek jól jöttem ki a dologból, mert a Vámos ellenőrzés után már leadták a drótot, hogy mire kell számítanom. Volt is egész éjjel tartó Linux telepítés és céges iratok
rendezgetése belőle  ;D !

Szóval a lényeg mindig is voltak (és lesznek is) irigyei az embernek, ezt el kell fogadni ÉS felkészülve kell fogadni a "bátortalan" közeledésüket !!! ... és nem lesz baj!  ;D
Ha már itt tartunk a klubhelyiségedre és a moziplakát gyűjteményedre én is irigy vagyok!  :mrgreen: ... vigyázz velem (is) ! ;)
Naplózva

SuMickey Alvilága: Judge Dredd - F1 Grand Prix - Terminator 2 - Star Wars (DE) - Indiana Jones (W) - Creature from the Black Lagoon

http://www.pinballowners.com/sumickey
janika
Extra Ball is lit
*
Offline Offline

Hozzászólások: 348



E-mail
« Válasz #26 Dátum: 2014. február 06. - 17:22:40 »

Nem semmi történet,a tied se.Hihetetlen de mostanában már a vaterázokra
is rászálltak, a NAV-osok,egy volt kollégámat kisvasutak,meg terepasztal miatt piszkálgattak,
persze"egy jóakaró miatt"aztán nem lett belőle semmi,csak a (tortúra)
Ilyen világot élünk sajna! :gondol
Naplózva

"BURN RUBBER NOT YOUR SOUL"
SOKOL
Jackpot
*
Offline Offline

Hozzászólások: 909



E-mail
« Válasz #27 Dátum: 2014. február 08. - 12:25:52 »

Még egy megjegyzés az előző hozzászólásomhoz.

A nyerőgépek otthoni tartásához tudomásom szerint semmilyen jogszabály nincs.
Viszont a nyerőgép üzemeltető cégeknek az 5. év után lejárt gépeket le kell adni megsemmisítésre.
Ott utoljára még kiolvassák a fekete dobozt, majd kiszerelik, a gépet "hatástalanítják".
Persze nem mindegyik cég teszi ezt meg.
Segítene rajtad egy számla, adásvételi, vagy hihető sztori, miként került birtokodba pl. a rulett asztal.
Naplózva

vpety
Jackpot
*
Offline Offline

Hozzászólások: 1109

Pinball fanatic


E-mail
« Válasz #28 Dátum: 2014. február 10. - 09:06:26 »

Flippergépeket lehet otthon tartani, mivel az nem nyerő.
Viszont ezekre is érvényes Sokol javaslata: adásvételit szerezz be róluk mihamarabb és dobd be a kabinetbe. Sima kézzel írott, magánszemélytől vásároltad, nem drágán, két tanúval akár aláíratva.
Ez általában megnyugtatja a kedélyeket. Persze tovább mehetnek az eladóhoz, hogy Ő honnan szerezte... de mondjuk ha egy hajléktalantól vetted, vagy valakitől, aki idő közben elhalálozott...
Naplózva

"It will never work!"
Goodfella
Extra Ball
*
Offline Offline

Hozzászólások: 640



E-mail
« Válasz #29 Dátum: 2014. február 10. - 10:14:57 »

Köszi mkinek a tippeket. Adásvételit nem kérhetnek sztem. Ennyi erövel kérhetnek a konyhabútorról, asztalról, székekröl, mindenröl. Használt cuccnál nem köteles senki adásvételit írni, nem? Ennyire nem megyek bele, amibe beleköthetnek esetleg (nyerögép és a zenegép az mp3 - ak miatt), az eltüntetésre került ill. fog kerülni. A pókiasztalról megv még a szlám, de tudom a cég nevét is, ahonnan vettem, azt is felkereshetik. Rulettem nincs sajnos.  ;D
A flipperekkel kapcsban meg: Apu üzemeltetett a 90 - es években, így kézenfekvö a történet: az övé vt 5 - 6 gép, amiket felújítottam, párat meg vettem 30 - 40 000 - ért, címekre meg nevekre nem emléxem, netes hirdetés vt Fehérvárról meg Veszprémböl, azt jóvan. Ennyi lesz a történet. Sokat nem tudnak belöle kihozni.
Naplózva

29 / 3 / 3 / 1 (-55)
Tyutyu
Special
*
Offline Offline

Hozzászólások: 2341


Dr. Zaccaria


WWW E-mail
« Válasz #30 Dátum: 2014. február 10. - 10:53:33 »

Adásvételit nem kérhetnek sztem. Ennyi erövel kérhetnek a konyhabútorról, asztalról, székekröl, mindenröl.
Használt cuccnál nem köteles senki adásvételit írni, nem?

Na ebben tévedsz ! Mindenről kérhetnek, 5 évig köteles vagy ( lennél ) megőrizni a számlákat, blokkokat, stb.
Olyat már láttunk, hogy vmiről nem volt és elvitték, lefoglalták, stb.
Ez MO !
« Utoljára szerkesztve: 2014. február 10. - 11:44:36 írta Tyutyu » Naplózva




"A Zaccaria név megint szép lesz, méltó régi nagy híréhez !"
Goodfella
Extra Ball
*
Offline Offline

Hozzászólások: 640



E-mail
« Válasz #31 Dátum: 2014. február 10. - 11:36:47 »

Adásvételit nem kérhetnek sztem. Ennyi erövel kérhetnek a konyhabútorról, asztalról, székekröl, mindenröl.
Használt cuccnál nem köteles senki adásvételit írni, nem?

Na ebben tévedsz ! Minderről kérhetnek, 5 évig köteles vagy ( lennél ) megőrizni a számlákat, blokkokat, stb.
Olyat már láttunk, hogy vmiről nem volt és elvitték, lefoglalták, stb.
Ez MO !

Ezt a mázlit! Azt a pár gépet, ami nem édesapámtól van, pont 6 éve vettem.
Innentől kezdve akk megintcsak nem kell semmiféle papírt felmutatnom, mert elévült a dolog.
Nah ez már vicc kategória. Veszek neten egy poharat, arról adásvételi kell? Veszek egy újsághirdetés alapján 20 kiló krumplit, arról is?
Akk a lomispiacokon miért nem razziáznak? Mert ott semmiről nincs szla, se adásvételi és nincs eredetet igazoló papír. Nah ebbe bele se menjünk, mert csak jobban felszökik a vérnyomásom.
Naplózva

29 / 3 / 3 / 1 (-55)
vpety
Jackpot
*
Offline Offline

Hozzászólások: 1109

Pinball fanatic


E-mail
« Válasz #32 Dátum: 2014. február 10. - 13:33:37 »

Sajnos ez valós. Nem kell adásvételi, de akkor majd ők felértékeltetik szakértővel és megfizettetik utána, amit csak szeretnének.
És még örülhetsz, ha ennyivel megúsztad. Higgy nekünk és csinálj adásvételit. Legyen 5 évnél régebbi, ha akarod, taposd meg hogy használtnak látsszon és nyomd a pofájukba, ha arra kerül a sor.
Az ilyen rohadt gestapó, átkos rendszerben fel kell készülni mindenre.
Naplózva

"It will never work!"
SuMickey
Extra Ball is lit
*
Offline Offline

Hozzászólások: 201



WWW E-mail
« Válasz #33 Dátum: 2014. február 10. - 16:14:50 »

...
Az ilyen rohadt gestapó, átkos rendszerben fel kell készülni mindenre.

Én felkészültem! Kutyák szabadon az udvaron, zárt vasajtó a pincén! ;)
Lehet, hogy pár kiéheztetett zombit is telepítek a flipperek mellé!  ;D
A figyelmeztetést erre vonatkozóan ki is függesztem:
Naplózva

SuMickey Alvilága: Judge Dredd - F1 Grand Prix - Terminator 2 - Star Wars (DE) - Indiana Jones (W) - Creature from the Black Lagoon

http://www.pinballowners.com/sumickey
nylonmajom
Ball 3 locked
*
Offline Offline

Hozzászólások: 158


E-mail
« Válasz #34 Dátum: 2014. február 10. - 20:02:27 »

O.K.De a zombikról mindenképp legyen adásvételid...
Naplózva

Tegnap szép volt,ma csak ringyó....
Oldalak: [1] 2 Fel Nyomtatás 
Első Magyar Flipperklub Fórum  |  Általános  |  Kötetlen beszélgetés  |  Topic: Flipper ill. játékgépek otthoni tartása és a törvény « előző következő »
Ugrás:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 2.0.19 | SMF © 2001-2006, Lewis Media
Magyar fordítás: SMF Magyarország
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!