Első Magyar Flipperklub Fórum
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.
2024. március 28. - 14:31:09

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Keresés:     Részletes kereső
Hungarian Pinball Open & Arcadia kiállítás -  2016 November 18-20.

http://www.flipperklub.hu/forum/index.php?topic=18252.0

51496 Hozzászólás 1421 Témában írta 495 Felhasználó
Legújabb tag: netchan
* Főoldal Súgó Bejelentkezés Regisztráció
Első Magyar Flipperklub Fórum  |  Az Első Magyarországi Flipper Klub  |  Fórumtagok bemutatkozása  |  Topic: Újonc aki már nem szűz :) « előző következő »
Oldalak: [1] Le Nyomtatás
Szerző Téma: Újonc aki már nem szűz :)  (Megtekintve 9090 alkalommal)
Spenc2015
Ball 1 locked
*
Offline Offline

Hozzászólások: 39


E-mail
« Dátum: 2014. június 28. - 22:13:23 »

20-agh vagyok, régen jelen voltam itt ( bár senkiek nem tűnt fel hogy eltűntem  ;D ) de most újra itt.( csak már nem él a mail címem a jelszót meg elfelejtettem )
2009-ben volt egy Police Force flipperem amit fel ledeztem, bele öltem vagy 100 ezret, aztán úgy döntöttem nem kell az nekem és eladtam 120-ért  ;D  nagy üzlet volt.
Most 5 év múltán megint felébredt bennem a kisördög,  és vettem Huszito-tól egy zaccaria Time Maschine-t. Mivel sok munka azzal nincs ( bár a lámpa mátrix nem százas ) úgy döntöttem, 2 héten belül nekem vennem
kell egy másikat is amin tudok dolgozni, ha már másik, akkor miért ne lenne megint egy Police Force-om?
Feladtam egy hirdetést, és balatonlellén találtam egyet. Szegénykém várta hogy a ponyva alól jobb helyre kerüljön...remélem ez teljesült.

Pár kép:
Régi gépem:


Az első új jövevény:



És a Police Force "elfogatható állapotba hozatala"



Fürdőzés, felül a tiszta, alul a fördésre váró, kezelési anyag cillit bang:



Eredmény, felül a régi "szín":



Közben szépül a pálya is, szintén cillit bang, aztán ablak pucoló hogy ne marja sokáig:



Az egyik gombában gyárilag nem volt izzó, miután alul megnéztem és a soros fix fém csak két gombába lett bele vezetve...és a lyuk se volt meg, fura...



Tegyünk bele egy ledet :)



SOKOLNAK hála, jött 4 új láb is, meg "pár" led, pliusz bevásároltam kicsit a novoparts-ban is, új karok stb:



A fejüveg zárat valaki kulcs nélkülire fúrta  ;D azért raktam be egy másikat, a gond az volt hogy nem volt "nyelvem" azt gyártani kellett:





A fejüveg se kicsit volt mocskos, alul tiszta felül még nem, szintén cillit bang, aztán zuhany kúra:



A nem látható részek is kaotikusan festettek.



A tulaj szerint, a gép nyugodtan húzható a lábain ( a kocsihoz is húzni akarta, na ez nem kicsit látszott meg a fólián  :furesz



Az összes lábnál gyakorlatilag így nézett ki vagy mág csúnyábban:



És ilyen lett:





Közben történt egy kis baleset ami visszavetette a munkát fél nappal miután a fejüveg kiemelő alul nem volt meg, és amikor raktam a helyére

1 azaz egy cm-t "ejtettem" bele a kávába, annyi elég is volt neki, még szerencse hogy biztonsági szilánkmentes volt, mert a szilánkokat gyűlölöm főleg padló szőnyegbe.

No a pályát újra le kellett bontani hogy hozzá férjek a fránya darabokhoz:



Némi info car mod  ;D



Ezen felül:
- Elemek persze kifolytak, így új elem tartót kellett beforrasztani
- Pár mikrokapcsoló nem ment, + optokapu lötyögött, forrasztás segített rajta.
- Maradék izzók áttörölgetése ( némi zsíros réteg jött le róla, 2x olyan jól égnek )
- Kabinet teljes átsúrolása
- Pénzelfogadó beszerelés  ( kassza volt benne, de régen 1 márkával ment még a gép... )

JELEN ÁLLAPOT:

















Tegyük hozzá hogy első flipper "felújításom".
Nem csináltam új gépet, de most már lakhat velem egy szobában :)
Egyébként csináltattam hozzá biztonsági üveget is, csiszoltat, 10e ft-ért, ( pálya üveg ), csak nagy ésszel 6 mm-est, ez meg 4 mm-es. ( ha jól mértem, minden esetre feszül )
Úgyhogy megragadnám az alkalmat, és felajánlanám, 100% karcmentes, 6mm vastag, 53,5 x 109 méetű üvegem akinek esetleg jó FÉLÁRON tehát 5000 ft-ért...

A "felújítás" még folytatódik pár "gomba kupakkal" amit már megrendeltem, és pár plasztik is csere érett, csak most hirtelen a két gépre elment 400 ezer, úgyhogy az majd jövő hónapban lesz esedékes :)
Sziasztok
« Utoljára szerkesztve: 2014. június 28. - 22:43:06 írta Spenc2015 » Naplózva
HEAD
Egyesületi Tag
Special
*
Offline Offline

Hozzászólások: 2739



E-mail
« Válasz #1 Dátum: 2014. június 28. - 23:23:46 »

Garatulálok !  :jolvanjol:  :taps:

A Police Force nekem is az egyik nagy kedvencem !  :pinball:
Naplózva


   LET THERE BE PINBALL !
werdy
Ball 1 locked
*
Offline Offline

Hozzászólások: 41



WWW E-mail
« Válasz #2 Dátum: 2014. június 29. - 11:15:38 »

Szép munka! A kaszni oldalát újramatricáztad vagy retusáltad?
Naplózva

Spenc2015
Ball 1 locked
*
Offline Offline

Hozzászólások: 39


E-mail
« Válasz #3 Dátum: 2014. június 29. - 13:21:06 »

Köszi.Rávasalható bútor fóliával takartam el a kényes részeket
Naplózva
Spenc2015
Ball 1 locked
*
Offline Offline

Hozzászólások: 39


E-mail
« Válasz #4 Dátum: 2014. július 06. - 12:09:45 »

Úgy látszik ez marad a felállás, most mind a kettőt gatyába akarom maximálisan rázni
Naplózva
Oldalak: [1] Fel Nyomtatás 
Első Magyar Flipperklub Fórum  |  Az Első Magyarországi Flipper Klub  |  Fórumtagok bemutatkozása  |  Topic: Újonc aki már nem szűz :) « előző következő »
Ugrás:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 2.0.19 | SMF © 2001-2006, Lewis Media
Magyar fordítás: SMF Magyarország
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!