Első Magyar Flipperklub Fórum
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.
2024. március 29. - 11:35:48

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Keresés:     Részletes kereső
Hungarian Pinball Open & Arcadia kiállítás -  2016 November 18-20.

http://www.flipperklub.hu/forum/index.php?topic=18252.0

51496 Hozzászólás 1421 Témában írta 495 Felhasználó
Legújabb tag: netchan
* Főoldal Súgó Bejelentkezés Regisztráció
Első Magyar Flipperklub Fórum  |  A Flipperekről általában  |  1977 és 1990 között készült flipperek  |  Topic: Laser Cue « előző következő »
Oldalak: [1] Le Nyomtatás
Szerző Téma: Laser Cue  (Megtekintve 12301 alkalommal)
ksanci
Ball 2 locked
*
Offline Offline

Hozzászólások: 51



WWW E-mail
« Dátum: 2018. május 21. - 21:38:04 »

Sziasztok!

Két éve jártam erre utoljára :)
Jellemzően a Bemutatkozás topikban irogattam, de gondoltam, létrehozok egy külön topikot  a Laser Cue-nek (1984)  is. Tudom, nem egy etalon konstrukció, de nekem ez van :)
Utoljára némi ledezés témánál hagytam abba az írogatást, aztán tavaly belefutottunk egy nagyon ronda házfelújításba, aztán a flipperhez hozzáférni nem lehetett, nemhogy játszani rajta... De a héten rendet raktunk, be is indultak a partik rendesen. Utoljára - két éve - teljesen rendben volt, most is csak a szokásos kisebb kontakt problémák jöttek elő.
Amiért főleg írok:
A gép jól működik, azonban nem teljesen úgy, ahogyan kellene. Már az elejétől fogva, tehát nem új történet.
A cél ugye az, hogy 1-től 15-ig lelőjük a billiárdgolyókat. Ebből az 1-5 és 9-15 a drop targeteknél, a 6, 14 bal oldalon, a 7,15 jobb oldalon, a 8-as pedig fent, az extra ball-al együtt lőhető ki.
Két probléma van: az egyik, hogy a drop targeteknél a lámpákat 1-5, 9-15-ig úgy villogtatja, hogy 1-5-ig a 9-15-el együtt, aztán 9-től 15-ig pedig csak az 1-5-ig lámpák villognak. Tehát nem a soron következő ball szerint villognak a lámpák, hanem a leírtak szerint. A másik az, hogy gépkönyv szerint az extra ball akkor érhető el, ha mind a 15 ball-t megcsináltuk, ehhez képest már a 8-assal együtt mindig adja a lehetőséget.
A gépkönyv szerint a game version 2520 1, az enyémben azonban ez 2520 2.
A kérdés az, hogy lehet ez egy másik verzió, vagy esetleg valahol nem stimmel mondjuk egyetlen I/O összekötés? Tehát szakadás van valahol és így működik?
A paneleken több IC csere is volt már annó, nekem csak tranyókat kellett eddig cserélnem.
Tehát esetleges tapasztalatok érdekelnének :)

Köszi!

Ui.: a képen persze megint van pár kontakt hiba, illetve a cél az, hogy a playfield állandó világítása kék legyen, de lehet, hogy ezt még meggondolom :D
Naplózva

Laser Cue - Williams, 1984
ksanci
Ball 2 locked
*
Offline Offline

Hozzászólások: 51



WWW E-mail
« Válasz #1 Dátum: 2018. május 21. - 22:56:25 »

Hm, ahogy nézem azt a néhány videót, másnak is így működik... Na de ez rossz! :) Pl. ha csak az 1-est ütöm le, akkor is kétszer számolja a bónuszt: egyszer a 9-ért, egyszer az 1-ért... És így tovább...
Összecsapták volna a firmware-t? Végül is nem egy népszerű gép, a Williams meg meg is szűnt '85-ben, ha jól tudom...
Ja igen, a demóban jól villogtatja a lámpákat...
Naplózva

Laser Cue - Williams, 1984
flipperlaci
Ball 3 locked
*
Offline Offline

Hozzászólások: 111



E-mail
« Válasz #2 Dátum: 2018. május 21. - 23:47:50 »

Az enyém most per pill nem hozzáférhető, hason gondok miatt, de ahogy kikerül megnézem mit tud, s megnézem a verziót is.
Addig talán Lacibácsiét le lehet informálni.
Naplózva

Üdvözlettel: Laci
ksanci
Ball 2 locked
*
Offline Offline

Hozzászólások: 51



WWW E-mail
« Válasz #3 Dátum: 2018. május 22. - 20:08:32 »

Na, természetesen - és szerencsére - hülyeségeket írogatok...
Most végigpötyögtem... Valamiért az első körben csak 8-ig kell a célokat eltalálni, ezért villog az 1-9, 2-10 stb. egyszerre. És ezért is adja a 8 után az extra ball célt.
Aztán már megy szépen 1-től egyesével, mint a demóban.
De legalább a nagy kutatás közben ráleltem egy hacking oldalra, ami megoldást nyújt arra az idegesítő hibára, hogy bizonyos körülmények között a csengő beragad extra ball esetén. Na most ez a csengő egy igazi, retro ajtócsengő, igen idegtépő hanggal :D
Már csak egy motorola égetőt kell összedobni :)
Naplózva

Laser Cue - Williams, 1984
ksanci
Ball 2 locked
*
Offline Offline

Hozzászólások: 51



WWW E-mail
« Válasz #4 Dátum: 2018. június 18. - 22:01:41 »

Na, ma bekövetkezett az, amiről reméltem, hogy valami csoda folytán soha nem fog: kialudt az egyik (10.000-es) digit az egyik kijelzőn. Mivel négy van, megcseréltem egy másikkal, ugyanúgy nem világított, a cserélt viszont igen, szóval sajnos nem meghajtó probléma.
A kapcsolást átböngészve a 10.000-es digittel volt gond, mégpedig  magán az LCD panelen a hozzávezetésnél, tehát ami már a búra alá megy. Ettől féltem, mert ezt javítani...
Van valami jól bevált módszer?
Forrasztani nem lehet, egyébként is gyakorlatilag az üvegről eltűnt a rágőzölt fémréteg, illetve ennek a lemezvezetőnek is egy része.
Végül is egy kis rézszálat sikerült a búra alól kijövő vezetőre rátekerni és ennek a végét a bevezetéshez forrasztani.
Hogy meddig fog működni, nem tudom. Nem akartam nagyon piszkálni, mert ha letörik az a kis fül is, akkor izélhetem :)

Menjen a Kókler BT alá? :D
Naplózva

Laser Cue - Williams, 1984
Tyutyu
Special
*
Offline Offline

Hozzászólások: 2341


Dr. Zaccaria


WWW E-mail
« Válasz #5 Dátum: 2018. június 19. - 09:03:42 »

Hasonló gond van a Zaccaria gépek Beckmann 1X7 digites kijelzőjével is.
Próbáltam alufóliával feltölteni az űrt, de nem mindig jött be sajnos.
Amúgy ott kellene lennie egy "U" vagy "V" alakú lemezkének az üvegrétegek között ami a fémgőzölt részekre ráér és átad.

Na végül is ezért lett belőle egyedi LED gyártás és átalakitás !!!
Naplózva




"A Zaccaria név megint szép lesz, méltó régi nagy híréhez !"
ksanci
Ball 2 locked
*
Offline Offline

Hozzászólások: 51



WWW E-mail
« Válasz #6 Dátum: 2018. június 19. - 17:53:24 »

Én is alufóliára gondoltam először, de a drót jobb megoldásnak tűnt :)
A maradék kis fület fel lehet szépen hajtani, így rá lehet tekerni. Először csak alá akartam tolni.
Ha nem lesz jó, leköszörülöm azt a kemény kulimászt és úgy rögzítek egy szálat, hogy beszorítom az üveg és a kijövő érintkező közé, lepréselem és úgy öntöm ki valamivel.
De egyelőre működik szépen.
Naplózva

Laser Cue - Williams, 1984
Tyutyu
Special
*
Offline Offline

Hozzászólások: 2341


Dr. Zaccaria


WWW E-mail
« Válasz #7 Dátum: 2018. június 19. - 18:02:19 »

Sok sikert hozzá. Nekem volt, hogy a "kemény szürke" valami csiszolása miatt széttört vagy elvált az üveg ...
Naplózva




"A Zaccaria név megint szép lesz, méltó régi nagy híréhez !"
HEAD
Egyesületi Tag
Special
*
Offline Offline

Hozzászólások: 2739



E-mail
« Válasz #8 Dátum: 2018. június 21. - 13:44:55 »

Bocsi , hogy belepofázok , de ez nem LCD hanem gázos kijelző? Nemde?

Én jópárat javítottam autó hátsó fűtőszáljavító ragasztóval. Valahol meg is kellene lennie a fórumban.
Naplózva


   LET THERE BE PINBALL !
aty
Ball 3 locked
*
Offline Offline

Hozzászólások: 142



E-mail
« Válasz #9 Dátum: 2018. június 21. - 13:48:20 »

a javítás alatt álló az plazma kijelző, a LED amit Tyutyu említett, ezen haldokló típusok kiváltására gyártódott LED kijelző lett..
Naplózva
ksanci
Ball 2 locked
*
Offline Offline

Hozzászólások: 51



WWW E-mail
« Válasz #10 Dátum: 2018. június 22. - 07:31:59 »

Igazad van Head, az eredeti az nem LCD :)

Egyébként még mindig működik szépen.
Naplózva

Laser Cue - Williams, 1984
ksanci
Ball 2 locked
*
Offline Offline

Hozzászólások: 51



WWW E-mail
« Válasz #11 Dátum: 2018. június 26. - 21:04:20 »

Alakul, alakul :D
Naplózva

Laser Cue - Williams, 1984
vpety
Jackpot
*
Offline Offline

Hozzászólások: 1109

Pinball fanatic


E-mail
« Válasz #12 Dátum: 2018. szeptember 26. - 15:17:10 »

Csinálj egy animált gif-et, látványos lehet :-)
Naplózva

"It will never work!"
Oldalak: [1] Fel Nyomtatás 
Első Magyar Flipperklub Fórum  |  A Flipperekről általában  |  1977 és 1990 között készült flipperek  |  Topic: Laser Cue « előző következő »
Ugrás:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 2.0.19 | SMF © 2001-2006, Lewis Media
Magyar fordítás: SMF Magyarország
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!