Első Magyar Flipperklub Fórum
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.
2024. április 19. - 15:34:19

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Keresés:     Részletes kereső
Hungarian Pinball Open & Arcadia kiállítás -  2016 November 18-20.

http://www.flipperklub.hu/forum/index.php?topic=18252.0

51497 Hozzászólás 1421 Témában írta 495 Felhasználó
Legújabb tag: netchan
* Főoldal Súgó Bejelentkezés Regisztráció
Első Magyar Flipperklub Fórum  |  Általános  |  Kötetlen beszélgetés  |  Topic: A Stern uzletpolitikaja « előző következő »
Oldalak: [1] 2 3 4 Le Nyomtatás
Szerző Téma: A Stern uzletpolitikaja  (Megtekintve 109938 alkalommal)
hokuszpk
Guest


E-mail
« Dátum: 2011. március 22. - 08:22:14 »

remelem kihasznaltatok a lehetoseget, hogy jol megmondjatok neki a velemenyeteket a Stern gepekrol...  ;D ;D ;D
Naplózva
ernö
Extra Ball
*
Offline Offline

Hozzászólások: 776


Törzsfönök


E-mail
« Válasz #1 Dátum: 2011. március 22. - 08:32:12 »

A kepeken nem ugy latszik, hogy beolvastak volna neki.......azert megis egy flippergyartoval lettek lefenykepezve es azt se szabad elfelejteni, hogy Stern gepeken is jatszottak az EB-t amin a magyarok jol szerepeltek ;)
Naplózva
Zsifi
Egyesületi Tag
Extra Ball
*
Offline Offline

Hozzászólások: 720



WWW E-mail
« Válasz #2 Dátum: 2011. március 22. - 08:44:38 »

Annyira utáljuk a bácsit, hogy mindent amire írni lehet aláirattunk vele...én ezt viccesnek tartom ám..)))))
Teljesen jó fej az öreg, neki ez üzlet, elmondta, hogy az rossz ha 1 dollárért 15 percet játszik a játékos. Úgy kell legyen, hogy egy dollárért 30 másodpercet játszon. 5000 dolláros gép, 2-3 év alatt meg kell térülnie. Ha 15 perceket játszanak rajtuk akkor 10 év alatt jön vissza az ára...az nem üzlet.
Ilyen egyszerű...Ő pénz fejjel gondolkodik...mindenki ezt tenné..aki mást mond az hülye.
De ez a Flippermogul közöttünk járkált, beszélgetett sokakkal, aláírt mindent amit az orra alá dugtak, beállt közénk fotózkodni, gratulált a győzelemhez, átadott díjakat amit Ő hozott.
Szerintem örülni kell, hogy egyáltalán van aki foglalkozik ezzel....Valószínüleg 15-20 évvel ezelőtt ugyan így utáltuk a B/W gépeket...majd megfejtjük..))))

Nem vita alapnak írtam. Csak elmondtam én hogy láttam ott, kezetfogva Gary Sternnel.
Naplózva

üdv motoros / Zsifi
hokuszpk
Guest


E-mail
« Válasz #3 Dátum: 2011. március 22. - 09:27:22 »

meg egy kis off, aztan befejeztem.

Quote
Teljesen jó fej az öreg, neki ez üzlet, elmondta, hogy az rossz ha 1 dollárért 15 percet játszik a játékos. Úgy kell legyen, hogy egy dollárért 30 másodpercet játszon. 5000 dolláros gép, 2-3 év alatt meg kell térülnie. Ha 15 perceket játszanak rajtuk akkor 10 év alatt jön vissza az ára...az nem üzlet.

no de ha kihagyjak a jatekot a gepbol, akkor a jatekos nem fog vele jatszani, nem dob be penzt, ami viszont sokkal rosszabb uzlet, mert sose jon vissza az 5000 dodo.
ha nemhivatalos informacioim helyesek, akkor a regi B/W gepek kasszaja a mai napig jobb, mint a Sterneke. ( Kivetel : SpiderMan ) Hogy ebben mennyi a Stern hazai forgalmazo benazasa azt nemtudom. De az biztos, hogy ha van idom, es valaszthatok, hogy Lurdy a 15-18 Stern masinaval vagy belefer elcsampazni az AFM-hez vagy az MM -hez, akkor az utobbiakhoz megyek.
« Utoljára szerkesztve: 2011. március 22. - 09:36:11 írta hokuszpk » Naplózva
hokuszpk
Guest


E-mail
« Válasz #4 Dátum: 2011. március 22. - 09:48:14 »

gondolkodom, hogy milyen cimen valasszam le ezt a threadet.

Quote
No offense, de szerintem most keveritek a játékmenet élményét és annak a hosszát.

Szerintem olyan ez, mint a Poker és társai - aki olyan szinten ért hozzá mint ti, az természetesen hosszasan is tud játszani, sőt mi több, ez a "reklám" mások számára, hogy dobáljanak bele még sok pénzt, hogy ők is megtanuljanak így játszani. De szerintem az öreg ebben az esetben az átlagos és beeső játékosokról beszélt, azaz arról, hogy ha BÁRKI is el tud vele 15 percig játszani, az nem jó.


az uzlet szempontjabol szerintem a jatekelmeny es a jatek hossza szvsz szorosan osszefugg. Ha a B/W olyan gepeket csinalt volna, ami mentes az elmenytol, akkor inkabb elmentem volna focizni, asztaliteniszezni vagy valami. De nem, mert volt elmeny, es igy inkabb a mozgosithato anyagiak segitsegevel ( ertsd : amikor volt penzem, akkor mentem a terembe -- meg amikor nemvolt, akkoris, Pista ba a penzvalto mindig adott egy kis hitelt. -- ) ragyurtam a hosszabb jatekmenetre. Tokmindegy, mennyire neheziti a gepet, ha elmeny, akkor elobb-utobb noni fog a jatekido. Azaz dobok bele penzt. Ha viszont elveszik a kedvem, akkor tobbet nem dobok bele penzt, ergo hosszutavon igy nem lesz uzlet.


Naplózva
Ramp
Special
*
Offline Offline

Hozzászólások: 2137



E-mail
« Válasz #5 Dátum: 2011. március 22. - 10:16:28 »

A Stern cég átélt egy világválságot és egyedüli gyártóként még midig talpon van.Valamit csak jó csinálnak....
Naplózva

Pinball is Dead
hokuszpk
Guest


E-mail
« Válasz #6 Dátum: 2011. március 22. - 10:18:26 »

rovidtavon jol. de amit most csinalnak, az hosszutavon szvsz nem lehet sikeres.
Naplózva
Ramp
Special
*
Offline Offline

Hozzászólások: 2137



E-mail
« Válasz #7 Dátum: 2011. március 22. - 13:16:05 »

Már 1947 óta a piacon vannak igaz a 85-99 időszakot kihagyták.Ebben az időszakban gyártotta a legjobb flippereket a többi cég azt  azért hozzátehetjük.
Szóval ismerik a piacot ha kell változtatnak bármikor.Ha kell csinálnak olcsóbb gépet(BatMan Lite) vagy ha úgy kívánja a helyzet összeszednek egy pár nagy nevet
és csinálnak jobb gépet(SpiderMan) is akár.
Mindez rajtuk múlik és a piacon,azok pedig mindent megesznek elsősorban az amerikaiak.Sajnos egyedül maradtak és ők az utolsók,de legalább valaki gyárt flippert.
Naplózva

Pinball is Dead
AlterEgo
Ball 3 locked
*
Offline Offline

Hozzászólások: 123


WWW E-mail
« Válasz #8 Dátum: 2011. március 22. - 16:42:29 »

sosem értem a fórumon ezt a vérig sértett stern utálatot...
Én ilyen egyesek által agyon istenített t2 és hasonló szarokba inkább már nem is dobok pénzt, hiába játszok érte 1 órát. dög unalom. A hangjuk egyenesen idegesítő és elviselhetetlen egy idő után.
Viszont mindig eszembe jut napközben bármiről egy Lotr v. Spiderman hangja/szövegelése. Ha pedig játszom rajtuk és fel van hangosítva , kiráz a hideg.
I love Stern!  :taps:
Naplózva

fusion malfunction
Sanch
Extra Ball is lit
*
Offline Offline

Hozzászólások: 319


E-mail
« Válasz #9 Dátum: 2011. március 22. - 16:47:15 »

Már 1947 óta a piacon vannak igaz a 85-99 időszakot kihagyták.Ebben az időszakban gyártotta a legjobb flippereket a többi cég azt  azért hozzátehetjük.
Szóval ismerik a piacot ha kell változtatnak bármikor.Ha kell csinálnak olcsóbb gépet(BatMan Lite) vagy ha úgy kívánja a helyzet összeszednek egy pár nagy nevet
és csinálnak jobb gépet(SpiderMan) is akár.
Mindez rajtuk múlik és a piacon,azok pedig mindent megesznek elsősorban az amerikaiak.Sajnos egyedül maradtak és ők az utolsók,de legalább valaki gyárt flippert.

Ezt "a legalább gyárt flippert", ezt nem szeretem. Ez oka annak, hogy ócska gépek készülnek, mert legalább ő gyárt, majd akkor megbocsájtjuk neki. Mikor megláttam alulról azt a szerencsétlen Ironman-t, azt hittem elsírom magam. Ennyi erővel már át is tehetné a gyártást Illinois-ból Chűan-Phan Shin-be. Remélem hamarosan lesz konkurencia, hogy ismét (legalább) a SM/POTC minőséget produkálják a piaci nyomás miatt. Az a néhány cég aki üzemeltet megveszi az új neveket, és nekik tényleg csak az az érdekük, hogy ne keljen sokat szerelni, gyorsan termelje a pénzt. De azért már látható, hogy egy flippernek van utóélete az üzemeltetés után, ha majd az üzemeltetőktől csak garasért veszik át a ócsó verziós Stern-eket, majd puffognak ők is. Amúgy ez a trend már be is indult! Az egyik USA-beli nagy forgalmazó (és pénzbedobós automata gyártó) ezért fog gyártani flippert. Mert úgy véli nem szolgálja már ki a közönséget az elvárásoknak megfelelően a Stern. Persze a Stern is azért készíti a LE változatokat, hogy legyen a piacon majd forgalomban értékes(ebb a szarnál) vas is, de ne felejtsük már el, hogy ott lesznek az ócskák is... Szerintem rossz üzletpolitikát követnek. Nagyon várom már, hogy színre lépjen egy új gyártó. Érdekes lesz. És lesz, tuti, hogy lesz.

--
S
Naplózva

Flipper kisasztal.
hokuszpk
Guest


E-mail
« Válasz #10 Dátum: 2011. március 22. - 17:51:09 »

sosem értem a fórumon ezt a vérig sértett stern utálatot...

ez nem Stern utalat. egyszeruen mi vegigjatszottuk a jobbnal jobb B/W gepeket ( en szemely szerint egy-egy DE -t es nehany Gottliebet is kozejuk sorolok ) es ahhoz hasonlitunk.  ( lehet oregszunk... ?  ;D )
A Lotr jo. A POTC jo. Az SM jo. De amig anno evente volt 2 jo es egy uberkiraly gep, addig a 3 evente 1 jo az keves.

« Utoljára szerkesztve: 2011. március 22. - 17:58:23 írta hokuszpk » Naplózva
emfkfan
Super jackpot
*
Offline Offline

Hozzászólások: 1815


amatör flipper függő


WWW E-mail
« Válasz #11 Dátum: 2011. március 22. - 18:46:27 »

sosem értem a fórumon ezt a vérig sértett stern utálatot...
Én ilyen egyesek által agyon istenített t2 és hasonló szarokba inkább már nem is dobok pénzt, hiába játszok érte 1 órát. dög unalom. A hangjuk egyenesen idegesítő és elviselhetetlen egy idő után.
Viszont mindig eszembe jut napközben bármiről egy Lotr v. Spiderman hangja/szövegelése. Ha pedig játszom rajtuk és fel van hangosítva , kiráz a hideg.
I love Stern!  :taps:

sanch epp ravilagitott a lenyegre. nem azzal van a baj nalunk, hogy gyart meg valaki flippert, hanem a legyartott flipper minosegevel van a bajunk. es epp emiatt az uzletpolitikaja a stern-nek nem tud ervenyesulni nalunk.

Naplózva

https://soundcloud.com/zogan/metallica-master-of-puppets

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. (Woody Allen)
Ramp
Special
*
Offline Offline

Hozzászólások: 2137



E-mail
« Válasz #12 Dátum: 2011. március 23. - 07:01:42 »


Pedig annak lehet örülni hogy legalább gyárt flippert mert ebben megvan a lehetősége annak hogy jó gépek is szülessenek a gyengék mellett.
Ott a Lotr a Potc,Spidey WPT,T3,Elvis egytől egyig jó flipperek.Hülyeség lenne azt állítani hogy csak gyenge gépeket gyártanak.
A játék tempójában pedig már utolérték az elődöket.
A fő piacot egyébként sem a flipperekhez értő játékosok jelentik.
Laci kinek van baja a Stern gépek minőségével?Szerinted ebből észlel valamit egy átlag játékos?Anno mi se tudtunk a flipperekről semmit csak toltuk ezerrel.Egyelőre nyugodj meg jól érvényesül az üzletpolitika nálunk hiszen a környező országok közül itt van a legtöbb Stern gép sokkal több mint mondjuk Ausztriában.Hasonlítsd már össze hogy hány Stern gép van Bécsben és Budapesten!
Naplózva

Pinball is Dead
emfkfan
Super jackpot
*
Offline Offline

Hozzászólások: 1815


amatör flipper függő


WWW E-mail
« Válasz #13 Dátum: 2011. március 23. - 15:04:51 »


Laci kinek van baja a Stern gépek minőségével?Szerinted ebből észlel valamit egy átlag játékos?Anno mi se tudtunk a flipperekről semmit csak toltuk ezerrel.Egyelőre nyugodj meg jól érvényesül az üzletpolitika nálunk hiszen a környező országok közül itt van a legtöbb Stern gép sokkal több mint mondjuk Ausztriában.Hasonlítsd már össze hogy hány Stern gép van Bécsben és Budapesten!

na igen de azt elfelejted hozzaszamolni, hogy atlagban hany stern gep birja ki az elso hetet nalunk hibamentesen, mint mondjuk becsben. allandoan arrol panaszkodunk hogy egy het utan mar valami baja van egy stern gepnek. teny es valo hogy amiket felsoroltal  stern gepeket a legjobbak, de azert van olyan gepe is a sternnek amivel egyszer mar jatszottal, ( pl stern nba /sega space jam)   de abban hol van a zsenialitas, ha lemasolsz egy mar letezo palyat, ami aprobb valtoztatasokon esik at, es eladod egy f@sza markaval dragan?
Naplózva

https://soundcloud.com/zogan/metallica-master-of-puppets

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. (Woody Allen)
Ramp
Special
*
Offline Offline

Hozzászólások: 2137



E-mail
« Válasz #14 Dátum: 2011. március 23. - 15:57:59 »

A Space Jamnél egy-két készítő bérét megspórolták és valószínűleg a tesztelés se tarthatott sokáig.Sok embert ez se zavar szerintem a SJ
nem volt egy elterjedt gép.2x láttam talán de most se sok lehet üzemeltetésben lehet egy se.
Erre pedig
[/quote]

na igen de azt elfelejted hozzaszamolni, hogy atlagban hany stern gep birja ki az elso hetet nalunk hibamentesen, mint mondjuk becsben.
nem jut eszembe semmi.
Naplózva

Pinball is Dead
izs-49
Globális moderátor
Special
*
Offline Offline

Hozzászólások: 2112



WWW E-mail
« Válasz #15 Dátum: 2011. március 26. - 09:09:19 »

.... :jolvanjol: :jolvanjol: :jolvanjol: ...
Naplózva

IZSten veletek. 
'63 SQUARE HEAD '77 LOST WORLD '78 KISS '91 T2 '92 BLACK ROSE '92 ADDAMS GOLD '92 CREATURE '92 FISH TALES '92 Dr.WHO '92 SW '93 INDY '94 GnR '95 TOM '95 CONGO '95 AFM '96 SAFE CRACKER '96 SCARED STIFF '97 MEDIEVAL MADNESS '97 CIRQUS VOLTAIRE '98 MONSTER BASH '08 SHREK
DOR
Ball 1 locked
*
Offline Offline

Hozzászólások: 32



E-mail
« Válasz #16 Dátum: 2011. március 26. - 10:09:02 »

AT tisztán látásához nem lehet sok mindent hozzátenni  :)
Ennyi.
( nekem nagyon is mond valamit a Wizzard  ;) )
Csodálom, hogy - trendi, min. 150 cm.! - lapos tévén játszható, mozgás érzékelős flippert még nem láttam.
Naplózva

"Mindenki meghal, de nem mindenki él..."
Sanch
Extra Ball is lit
*
Offline Offline

Hozzászólások: 319


E-mail
« Válasz #17 Dátum: 2011. március 26. - 10:43:43 »

az uzlet szempontjabol szerintem a jatekelmeny es a jatek hossza szvsz szorosan osszefugg.

Az a baj szerintem, hogy a saját véleményed tekinted olyannak, ami általánosan lenne igaz. De ez nem így van. Erre a legegyszerűbb indoklás az, hogy ha így lenne, akkor ma százezer flippergyártó lenne, de nincs. Sőt, az az egy is kínlódik, amelyik még talpon van. Egyszerűen el kell sajnos fogadni, hogy a flipperezés mint olyan, sok más régi hobbival együtt eltűnőfélben van. Amikor annak idején a B/W gépeket építették, egy egészen más
...

Hát igen. Szép írás. Lefele halad a társadalom a szemétgödörbe. Szerintem a mi generációnk az utolsó aki képes értékelni az értékeset. Hogy egy példát említsek, még én is kaszáltam a dikkóban a csajokkal, de volt igényem a rock-ra, ma meg harmincas évek jazzét hallgatom. Aktuális generáció? Hát azoknak elég a az a kevés is amit soknak találnak. Pont ahogy leírtad. Mp3 kihangosítva, hehe ez lehetne a hanyatlás szimbóluma. Nade. Igaz ami igaz, nosztalgiából, tehetősek és nem tehetetlenek még éltetik a hobbit. Veszik, keresik, ápolják a hagyományt. A társadalom pedig hamarosan igényes lesz az értékekre. Ez olyan mint a vírusfertőzés. Előbb kiirtja a fél világot. A negyede megússza mert szerencsés, a másik negyede meg természetesen immunis volt rá. A túlélők fele tehát erősebb, ők viszik tovább az erőt. Most még eszik a szemetet az emberek, de ott vagyunk mi, akik átlátunk a fosfüggönyön, a mi utódaink edzettek lesznek a fostömlővel szemben. Bennük az erőnk egy értékesebb világ reményében. És akkor majd megvesszük azokat a custom kit-eket építünk magunknak, egymásnak flippereket IS, és újra lesz B/W gép a kocsmában. Meglássátok szép jövő vár ránk. Én optimista vagyok. Ami sorsunk kitartani.

--
S
Naplózva

Flipper kisasztal.
cszsg
Ball 1 locked
*
Offline Offline

Hozzászólások: 31



E-mail
« Válasz #18 Dátum: 2011. március 26. - 11:00:06 »



Hát igen. Szép írás. Lefele halad a társadalom a szemétgödörbe. Szerintem a mi generációnk az utolsó aki képes értékelni az értékeset. Hogy egy példát említsek, még én is kaszáltam a dikkóban a csajokkal, de volt igényem a rock-ra, ma meg harmincas évek jazzét hallgatom. Aktuális generáció? Hát azoknak elég a az a kevés is amit soknak találnak. Pont ahogy leírtad. Mp3 kihangosítva, hehe ez lehetne a hanyatlás szimbóluma.

--
S

Azért az valamit elmond az emberek igényességéről, hogy Kecskeméten egy évadzáró jótékonysági koncerten ahol három órát játszik a Bohém Regtime Band és a Kecskemét Jazz Orchestra kb. 60 ember jön el.
Naplózva
Sanch
Extra Ball is lit
*
Offline Offline

Hozzászólások: 319


E-mail
« Válasz #19 Dátum: 2011. március 26. - 11:10:35 »



Hát igen. Szép írás. Lefele halad a társadalom a szemétgödörbe. Szerintem a mi generációnk az utolsó aki képes értékelni az értékeset. Hogy egy példát említsek, még én is kaszáltam a dikkóban a csajokkal, de volt igényem a rock-ra, ma meg harmincas évek jazzét hallgatom. Aktuális generáció? Hát azoknak elég a az a kevés is amit soknak találnak. Pont ahogy leírtad. Mp3 kihangosítva, hehe ez lehetne a hanyatlás szimbóluma.

--
S

Azért az valamit elmond az emberek igényességéről, hogy Kecskeméten egy évadzáró jótékonysági koncerten ahol három órát játszik a Bohém Regtime Band és a Kecskemét Jazz Orchestra kb. 60 ember jön el.

Én ott voltam :) Ma is megyünk. Állítólag ma sokan lesznek.

--
S
Naplózva

Flipper kisasztal.
izs-49
Globális moderátor
Special
*
Offline Offline

Hozzászólások: 2112



WWW E-mail
« Válasz #20 Dátum: 2011. március 26. - 11:43:20 »

Hoppá...pont jókor jött a komment.
 Jazz fesztivál hol és mikor milyen nézőszámmal....Ezt bizony délután át kel tennünk a "Kötetlen részbe"   MIÉRT?   Mert nem a Sternről szól, és ha valakit érdekel a Stern akkor ezt a topicot olvassa ha meg a Jazz akkor azt bizony nem ezen a fórumon kell megbeszélni...vagyis itt is lehet a KÖTETLEN BESZÉLGETÉSEKBEN.

Hát ezért kell folyamatos kontroll
Naplózva

IZSten veletek. 
'63 SQUARE HEAD '77 LOST WORLD '78 KISS '91 T2 '92 BLACK ROSE '92 ADDAMS GOLD '92 CREATURE '92 FISH TALES '92 Dr.WHO '92 SW '93 INDY '94 GnR '95 TOM '95 CONGO '95 AFM '96 SAFE CRACKER '96 SCARED STIFF '97 MEDIEVAL MADNESS '97 CIRQUS VOLTAIRE '98 MONSTER BASH '08 SHREK
Sanch
Extra Ball is lit
*
Offline Offline

Hozzászólások: 319


E-mail
« Válasz #21 Dátum: 2011. március 26. - 11:50:11 »

Hoppá...pont jókor jött a komment.
 Jazz fesztivál hol és mikor milyen nézőszámmal....Ezt bizony délután át kel tennünk a "Kötetlen részbe"   MIÉRT?   Mert nem a Sternről szól, és ha valakit érdekel a Stern akkor ezt a topicot olvassa ha meg a Jazz akkor azt bizony nem ezen a fórumon kell megbeszélni...vagyis itt is lehet a KÖTETLEN BESZÉLGETÉSEKBEN.

Hát ezért kell folyamatos kontroll

Jogos! De a a téma a Stern üzletpolitikája, amit úgy értékeltünk ki, hogy kihalnak az értékek. És csak alkalmazkodik a Stern. Értékekből már csak egy lépés a jazz fesztivál ami pedig aktualitás. :).

Persze attól még off...

--
S
Naplózva

Flipper kisasztal.
hokuszpk
Guest


E-mail
« Válasz #22 Dátum: 2011. március 26. - 12:52:40 »

Hoppá...pont jókor jött a komment.
 Jazz fesztivál hol és mikor milyen nézőszámmal....Ezt bizony délután át kel tennünk a "Kötetlen részbe"   MIÉRT?   Mert nem a Sternről szól, és ha valakit érdekel a Stern akkor ezt a topicot olvassa ha meg a Jazz akkor azt bizony nem ezen a fórumon kell megbeszélni...vagyis itt is lehet a KÖTETLEN BESZÉLGETÉSEKBEN.

Hát ezért kell folyamatos kontroll

 :gondol de fonok, ez mar eleve a kotetlenben van...  ;D :mrgreen:
Naplózva
izs-49
Globális moderátor
Special
*
Offline Offline

Hozzászólások: 2112



WWW E-mail
« Válasz #23 Dátum: 2011. március 27. - 08:15:41 »

:gondol de fonok, ez mar eleve a kotetlenben van...  ;D :mrgreen:
Ez igaz "Alvezír" de a Kötetlenben is van egy "kötetlen IX" amiben a végképp semmihez sem köthető részek kerülnek. Vagy visszatörlés lehet még? Bár akkor meg megkapjuk ,hogy itt akkor a Cenzúra ,hogy ihaj!....vagy csuhaj!... :mrgreen:

szóval.... :offtopic:
Naplózva

IZSten veletek. 
'63 SQUARE HEAD '77 LOST WORLD '78 KISS '91 T2 '92 BLACK ROSE '92 ADDAMS GOLD '92 CREATURE '92 FISH TALES '92 Dr.WHO '92 SW '93 INDY '94 GnR '95 TOM '95 CONGO '95 AFM '96 SAFE CRACKER '96 SCARED STIFF '97 MEDIEVAL MADNESS '97 CIRQUS VOLTAIRE '98 MONSTER BASH '08 SHREK
feherzs
Extra Ball
*
Offline Offline

Hozzászólások: 510



E-mail
« Válasz #24 Dátum: 2011. március 27. - 11:37:54 »

Ez sajnos tényleg így van!

Hozzátenném még, hogy "kishazánkban" sok STERN gép van üzemelésben -a környező országokhoz képest-! Ezt Farkasfalvy úr flipperek iránti szeretetének köszönhetjük!
Ahogy AT is írta 3 nyerő fér el 1 flipper helyén, de már 1 nyerő is többet hoz mint 1 flipper! Mégis -hál istennek- a Tournamaxx Kft. vásárol és üzemeltet még új gépeket! Sajnos egyre rosszabbak a bejátszások, sok helyen a tizedére csökkent!
Gondolom más üzemeltetőknél is hasonló a helyzet, s így nem tudom mi lesz júniusban lesz-e aki befizeti a licenc díjat, üzemelhetnek-e majd tovább a B/W gépek? Ha nem akkor tényleg csak a STERN marad üzemeltetésben és azok akik nem olyan szerencsések, hogy magukénak tudhatnak egy vagy több gépet otthon, azok ezeken fognak majd játszani tudni!
Persze csak ha addig le nem húzza a Tournamaxx a Flipperek előtt raktáruk rolóját...

Haszon nélkül a két szép szemünkért nem lesznek flipperek sem gyártva sem pedig üzemelésben!!!

Addig is :pinball: mindenkinek

Zsolt

az uzlet szempontjabol szerintem a jatekelmeny es a jatek hossza szvsz szorosan osszefugg.

Az a baj szerintem, hogy a saját véleményed tekinted olyannak, ami általánosan lenne igaz. De ez nem így van. Erre a legegyszerűbb indoklás az, hogy ha így lenne, akkor ma százezer flippergyártó lenne, de nincs. Sőt, az az egy is kínlódik, amelyik még talpon van. Egyszerűen el kell sajnos fogadni, hogy a flipperezés mint olyan, sok más régi hobbival együtt eltűnőfélben van. Amikor annak idején a B/W gépeket építették, egy egészen más világ volt, egészen más piaci környezettel és egészen más emberekkel, akik például játszani vágytak. Vagy éppen focizni, asztaliteniszezni, vagy valami, csak ne otthon kelljen ülni a lakásban. Na, ma már rohadtul nem ez a helyzet, hanem az, hogy gyakorlatilag mindenki otthon akar tespedni, és 3"-on szeretné a világot élvezni. 3"-on pornófilm, 3"-on FullHD mozinézés, kihangosított MP3, mint zenehallgatás, és flipper emulálás, mert az király. Játékszobát a nagy házakba? Á, lóizét. Moziszobát SD projectorral, meg DVD-vel, mert az a trendi. Hát hogy mutatna ott egy igazi flipper? Sehogy. És le lehet valahová menni, mint régen, azaz egy JÁTÉKterembe? Szerinted mennyi ember van manapság, aki tudja, hogy ez a szó nem a SZERENCSEjátékteremből származik, hanem a JÁTÉK szóból? Ahová azért ment le az ember, mert ott voltak A játékok. A flipperek az egyik oldalon, a videojátékok a másik oldalon, a szimulátorok a harmadik oldalon. Wizzards mond még valakinek valamit? Hol vannak már ezek...

Igény szintjén sem léteznek, mert ehhez ki kellene mozdulni, ehhez parkolóhely(!) kellene, ehhez trendi környezet kellene, ehhez belőni magukat az érkezés előtt, különben sem mehetne a háttérben az agymosó tüc-tüc-tüc és különben sem lehet giliszta módjára összetömörülni egy jó kis gruppenszex imitációra.

No, a felvezetés után megkérdezném, szerinted mondjuk RAJTUNK kívül mennyien értik azt, hogy "B/W gépek ÉLMÉNYE?" Megdug? Nem. Kávét főz? Nem. Van rajta FullHD oled kijelző? Mp3-at rá tudsz tolni? Banyek, akkor ebben mi az, hogy "élmény"? Na ne már, hát oda kell állni és tologatni a golyót, az kib*szott fárasztó, amikor előszedi az ájfónt és máris ő lehet az istencsászár, mert letöltötte a Gx3.mod.anyad kiterjesztést, és azzal soha nem megy le a golyó és már ő az istencsászár a 183.842 milliárd csillió pontjával, amit a facebookon is félmillióan lájkoltak. "Te elmaradott, őskövület, hát te csak százmilliókat, pár milliárdot csinálsz"? Jó esetben valami ilyesmit kaphatnál a fejedre...

Szóval, szerintem dúrva és alapvető hiba összekeverni azokat az időket, amikor a B/W csinálHATOTT gépeket, és még inkább érdemes észrevenni, hogy mi volt a "bukása" tárgya: Az, hogy FLIPPEREKET akart csinálni, trendi, csilivili gépek helyett. Ha mondjuk bárki megnézi a Sopranost, vagy bármelyik Sternt, akkor ha egy régebbi flipperrel hasonlítja össze, akkor egy szóval úgy lehetne leírni a gépeket, hogy BAZÁR, avagy BAZÁRI. De ha egyszer ez kell ahhoz, hogy legalább játsszanak vele?

Merthát, az üzemeltetőt KIZÁRÓLAG egy dolog érdekli: Haszon/TCO/adott nm. Azaz, beszerez valamit (beszerzési ár), arra költeni kell (karbantartás+javítás), annak lesz egy maradványértéke (bagó), és hogy mennyi helyet foglal el (legalább két, de inkább három félkarú rabló) és ezzel kell leosztania azt, hogy mennyi pénzt hoz a gép.

Nem tudom mennyire feltűnő, de azt hiszem talán sikerült kiemelnem: Ebben a felosztásban "játékélmény" nem szerepel. Ha valami szerepel az az, hogy a menő, a jampec, a trendi villoghasson az aktuális plazacicának mielőtt megd*gja. Ehhez pedig nem szabad sem túl bonyolult játékmenetet csinálni, sem olyat, amiben nincs percenként csilivili (nagy kaszinók szirénái a nyereménynél), és legfőképp, nem szabad olyat csinálni, amiben túl sokáig egy játékmenet, mert akkor egyrészt "uncsivá válik", másrészt már "b*szni akar" az aktuális macsó.

Gondolj csak bele: Mennyiszer fordult elő, hogy olyat láttál, hogy KETTEN játszottak egy gépen? Nem négyen, KETTEN. És nem vagyok nagyigényű, hogy sorbanállás is legyen, csak annyit mondtam, hogy KETTEN játszanak...

Ha úgy tetszik, te úgy írod le a gépeket, mintha azok valami "sporteszközök" lennének, amiben "művészetre" lehet fejleszteni a tudást és a képességet, azonban erre manapság nincs igény. Egy ilyen típus ugyanis nem való egy átlagos játékterembe, ez profi klubbokba, avagy magángyűjteményekbe lenne való, node az meg egy olyan dolog, hogy abból meg a gyártó részéről néz úgy ki a helyzet, hogy nem tudna eleget gyártani a rentábilitáshoz.

Tehát, röviden szólva, nem rád és az igényeidre gyártanak flippereket, mert akkor nagyon gyorsan menne csődbe mind a gyártó, mind a forgalmazó, mert másnap kivágnák a gépeket az üzemeltetésből. És a világ egyre inkább errefelé halad, tehát szerintem finoman szólva is illúzió azt hinni, hogy ebben alapvető változás lesz.

Ha lesz is változás, akkor az inkább valamiféle "customizer" flipperezés lesz, mint az autogyáraknál, azaz lesznek bizonyos "kitek", amivel bármit össze lehet állítani, azaz inkább lesznek egyedi, kis szériás, DE MÉREGDRÁGA készülékek, mint nagyon-nagy sorozatban gyártott tömegtermelés.
Naplózva

"De mindig azt mondtam, hogy a flipper vissza fog térni."
/Steve Kordek/
hokuszpk
Guest


E-mail
« Válasz #25 Dátum: 2011. március 27. - 14:27:00 »

Ez sajnos tényleg így van!

 Sajnos egyre rosszabbak a bejátszások, sok helyen a tizedére csökkent!


na pont errol beszelek. ha elveszik a sikerelmenyt, ("1 dollarert fel percet jatszhatsz" a pontos megfogalmazast lasd Zsifi hozzaszolasaban. )  akkor az egyszeri jatekos nem fog jatszani. ez az uzletpolitika hosszutavon ide vezet.  A Sternnek nem uzlet a hosszabb jatek, nekem meg nem szorakozas ha csak 30 masodperc.
Ami a TournaMaxxot illeti, talan valamennyit tudnanak javitani a helyzeten, ha tobbet foglalkoznanak a gepekkel. Anno a Lurdyban ( amikor még nem a Miami uzemeltette a billiardtermet ) fel ev alatt nem voltak kepesek levenni a SpiderManban felakadt golyot. Rossz kar naluk jonak minosul.
Grand Prix gyorsito nem kepes korbekuldeni a golyot ? Ugyan mar jo az ugy ! Piratest osszerakjak ugy, hogy az opto elnez egymas mellett ? Naná !
Tegnap a bulin kerdezte valaki, hogy hol kinek jelezze, hogy valahol van egy ilyen TournaMaxx feliratu gep, nincs benne tilto, emelgetik vissza a golyot. Amikor osszerakjak a gepet, arra nem kepesek a szerelok, hogy azt a nyuves tiltoharangot a helyere tegyek.  
Aztan persze lehet csodalkozni, hogy keves a bevetel.
« Utoljára szerkesztve: 2011. március 27. - 15:41:49 írta hokuszpk » Naplózva
emfkfan
Super jackpot
*
Offline Offline

Hozzászólások: 1815


amatör flipper függő


WWW E-mail
« Válasz #26 Dátum: 2011. március 27. - 17:12:39 »

Haszon nélkül a két szép szemünkért nem lesznek flipperek sem gyártva sem pedig üzemelésben!!!

na igen de itt megint felvetodik a kerdes. ha beut a technika ordoge es tojik ra az uzemeltetesbe ado, hogy megjavitsa, vagy csak kesve jo par hettel a bejelentes utan javitja meg , akkor abbol hol a retekbe lesz haszon? ha senki sem jatszik rajta, mert nem ugy mukodik, ahogyan kene, akkor nem is fog csorogni a kasszaja szazassal. pelda: a iron man a westendben.ugye szoltam neked itt pm-ben, hogy nem mukodik rendesen, es ra ket hetre meg mindig ugyanolyan szar volt, ugyanazzal a hibaval.tuti nem csinaltak vele semmit, pedig te is szoltal nekem pm-ben hogy leadtad a hibat,es o kis tudtak rola.
« Utoljára szerkesztve: 2011. március 27. - 17:17:41 írta emfkfan » Naplózva

https://soundcloud.com/zogan/metallica-master-of-puppets

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. (Woody Allen)
emfkfan
Super jackpot
*
Offline Offline

Hozzászólások: 1815


amatör flipper függő


WWW E-mail
« Válasz #27 Dátum: 2011. március 27. - 17:16:39 »

arra nem kepesek a szerelok, hogy azt a nyuves tiltoharangot a helyere tegyek.  
Aztan persze lehet csodalkozni, hogy keves a bevetel.

egyaltalan 1 javitashoz minek kell kivenni? mert ha elromlik akkor meg csak-csak megertem, de javitashoz. pff
Naplózva

https://soundcloud.com/zogan/metallica-master-of-puppets

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. (Woody Allen)
emfkfan
Super jackpot
*
Offline Offline

Hozzászólások: 1815


amatör flipper függő


WWW E-mail
« Válasz #28 Dátum: 2011. március 27. - 18:00:25 »

igen mert hokuszek egy mas aspektusbol szemlelik ( teszem hozza abban is ott van a nagy igazsag tehat  az is igaz) , en meg megprobalom a hazai szemszogbol latni a dolgot ugyanis en azaert ha tehetem megyek flipperenzni, es en ezeket tapasztalom is.
 
« Utoljára szerkesztve: 2011. március 27. - 18:28:43 írta emfkfan » Naplózva

https://soundcloud.com/zogan/metallica-master-of-puppets

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. (Woody Allen)
emfkfan
Super jackpot
*
Offline Offline

Hozzászólások: 1815


amatör flipper függő


WWW E-mail
« Válasz #29 Dátum: 2011. március 27. - 18:29:41 »

jo persze igazad van, de sok fele szemszogbol lehet kivesezn iezt a dolgot.
Naplózva

https://soundcloud.com/zogan/metallica-master-of-puppets

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. (Woody Allen)
hokuszpk
Guest


E-mail
« Válasz #30 Dátum: 2011. március 27. - 18:39:07 »

ha senki sem jatszik rajta, mert nem ugy mukodik, ahogyan kene

Furcsa, hogy mennyire másképpen látjuk a világot :gondol Én az utolsó három hozzászólásból pont az ellenkezőjét látom ki, mint amire érvnek hozzátok. Az első dolog az, hogy:

- Magyarország flipper supportjának az alapján próbáljátok a Stern üzletpolitikáját megérteni, holott ezeknek körülbelül semmi köze nincs egymáshoz,

nem, a honi support az csak a sulyosbito tenyezo, szvsz sehol nem irtam, hogy koze lenne a Stern a 30 mp-s jatekhosszra meg a minel hamarabbi megterulesre vonatkozo iranyvonalahoz.


Quote
- Az átlagos odajáró így is bedobálja a pénzt, mert hülye hozzá, fel se tűnik neki, hogy valami nem működik,

egyszer. aztan tobbet soha az eletben. es ez a baj.
30 masodpercert még tolunk nyugatabbra is soknak fogja talalni a 1 dolcsit/eurot.

Quote
Azaz az, amelyik nem működik, az nyilván semmi pénzt nem termel - de az, amelyik valamennyire működik, az majdnem ugyanannyit termel, mint a kifogástalan állapotban lévő gép,

errol szerintem az uzemeltetok tudnanak mondani velemenyt. es erdekes modon aki maganban uzemeltet gepet, az valamiert
ha szolok, hogy error van -- legyen szo akar Sokolrol, PTR-rol vagy Szilardrol -- gyakorlatilag ha lehetseges, 24 oran belul elharitja a hibat. Es nem azert, mert a Hokusz szolt, hogy nem tud jatszani;  hanem mar reg rajott, hogy neki ez az erdeke. Hogy jo legyen a gep. Akkor az egyszeri jatekos is kedvet kap hozza.

Quote
HA MÁR valami változásban gondolkodtok, akkor az bizony az lenne, hogy újra "trendivé" kellene tenni a flipperezést, például (legalább látens) SPORTTÁ nyilváníttatni, médianyilvánosságot adni neki az "anyátok köztben", meg a "fosban, szószban"-ban és társaiban, hogy rá akarják vetni magukat az emberek és JÁTSSZANI akarjanak.

ebben nagyon egyetertunk, a hogyant valahogy nagyon ki kene talalni.

Quote
És vegyétek már légyszives észre, hogy akik betérnek manapság, azok nem egész estéket töltenek ott, nem órákig játszanak, hanem a "gyors és még gyorsabb" világában talán egyet-vagy kettőt játszanak... gyors numera, gyors játék, szórakozás letudva :(

de cseszd meg, ha kifogsz egy joK*-t , ahhoz te is visszamesz nem ?   ;D ;D ;D


« Utoljára szerkesztve: 2011. március 27. - 18:51:15 írta hokuszpk » Naplózva
hokuszpk
Guest


E-mail
« Válasz #31 Dátum: 2011. március 27. - 18:55:04 »

arra nem kepesek a szerelok, hogy azt a nyuves tiltoharangot a helyere tegyek.  
Aztan persze lehet csodalkozni, hogy keves a bevetel.

egyaltalan 1 javitashoz minek kell kivenni? mert ha elromlik akkor meg csak-csak megertem, de javitashoz. pff

nem veszik ki; a Stern nem rakja bele gyarilag, csak mellecsomagolja ; az osszerako ember meg annyira kepzett, hogy azt a csomagot, amiben a tilto van, ki sem bontja. aztan ha sokadszorra szolnak, akkor legalabb a Lurdyban a versenyre berakja.
Naplózva
hokuszpk
Guest


E-mail
« Válasz #32 Dátum: 2011. március 27. - 19:02:05 »

Nem szeretnék offba átmenni, így csak röviden:

- Hokuszpokék a magyarországi üzemeltetés és általában a profik igényeinek kielégítetlenségéről beszélnek.
- A Stern pedig szeretne talpon maradni, és elegendő flippert eladni a rentabilitáshoz.


nem nem. a ketto erosen osszefugg. jo gepen sokan jatszanak, nem csak a profik.
de ha mondjuk a Piratesen elnez egymas mellett az opto, akkor csak addig lehet jatszani rajta, amig fel nem lovi valaki az iranyture. ja varjal, ez a support resze.
szoval a Stern szeretne talpon maradni, ez a strategia rovid tavon jo is, csak hosszutavon leepiti a potencialis jatekosjelolt reteget. Ennyi erovel gyarthatnanak pisztolyt ; az "ide a penzt vagy lovok" jelenet is kb. 30 masodperc alatt lezajlik.
Naplózva
KLM
Extra Ball is lit
*
Offline Offline

Hozzászólások: 360



E-mail
« Válasz #33 Dátum: 2011. március 27. - 19:40:16 »

Szerintem fogjatok össze és tervezzetek 1 flippert ami szerintetek jó és küldjétek el a terveket Stern bácsinak!Ki tudja lehet megcsinálja nektek ;D !!
Naplózva

KLM
Sanch
Extra Ball is lit
*
Offline Offline

Hozzászólások: 319


E-mail
« Válasz #34 Dátum: 2011. március 27. - 22:23:17 »


De a (nem is annyira) viccet félretéve, egy ilyen játék valószínűleg baromi sikeres lenne, főleg, ha valaki ki tudná figyelni, hogy hogyan lehet nyerni, mert ezzel aztán garantáltan gerincre vághatná az aktuális birodalmi lépegetőt. Egyébként a 30mp valójában iszonyatosan hosszú idő ám, és egyáltalán nem drámaian rövid - a legtöbb autos szimulátoron ugye 1-2 percet játszhatsz, ha nem ütöd meg a "szintidőt", de azoknak van egy előnye: Könnyű begyakorolni, mert evidens, hogy mit kell csinálni. Egy flipper ezzel szemben nem ilyen, hiszen itt "ki kell találni, hogy mit kell csinálni"; mit hogyan kell meglőni, valójában sokszor utána kell olvasni, vagy kérdezni, hogy mi és mit csinál, vagy hogyanm lehet valamit megcsinálni.

Nem mondhatod komolyan, hogy erre ma van igény, vagy közönség...

Én nagyon sok dologban egyet értek veled. De nem látom ilyen borúsan ezt a részét. A gyűjtők talán elvből sem dobálnak pénzt a gépekbe, de amikor mi dobáltuk bele is már évtizedek óta gyártották a flippert, és a szakma több hullámcsúcson és völgyön volt túl. Sem a nyerőgépek, sem az otthoni játékkonzolok nem jelentenek konkurenciát ennek a játéknak, mert alapvetően más szórakoztatást nyújtanak. Szerintem a flipperek kihalásának nem csak "társadalmi" okai vannak. Szerintem a flipperek megritkulása nem csak az okozat, hanem maga az ok. Tehát azért is hanyatlik a hagyomány, mert nincs flipper amivel játszani lehetne. Sok üzemeltető szépen átállt a nyerőre, és a videókasztni sem buli az xbox érában. Szóval a piaci átrendeződésével szerencsétlen helyzetbe került ez az egész. Ne gondoljátok, hogy nincs elég huszonéves aki ugyanúgy játszana vele. Vagy naiv vagyok... Szerintem ha belegondoltok, szépen rájöttök, hogy pont a legalkalmasabb helyeken nincs flipper. Jó kocsmákban, pub-okban, bowling pályákon, utasellátós büfé :), a legtutibb kerthelyiség, ilyesmi. Még valami. Ma is körülményes üzembe helyezni egy flippert, pedig volt amikor adómentes buli volt (akkor futott fel a biznisz). Szerintem ha adóügyileg kedvezőbbé válna a dolog és a körülményes és felesleges vizsgáztatósdit is elfelejthetnénk, látványos változások következnének. Ez egy fantasztikus kocsma buli, ugyanakkor valóban sport. Igazi sport.

--
S
Naplózva

Flipper kisasztal.
Oldalak: [1] 2 3 4 Fel Nyomtatás 
Első Magyar Flipperklub Fórum  |  Általános  |  Kötetlen beszélgetés  |  Topic: A Stern uzletpolitikaja « előző következő »
Ugrás:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 2.0.19 | SMF © 2001-2006, Lewis Media
Magyar fordítás: SMF Magyarország
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!